Strojni tehnik (SSI)

Štiriletni program strojni tehnik omogoča pridobitev pete stopnje izobrazbe. Po zaključku šolanja in opravljeni poklicni maturi pridobijo dijaki naziv strojni tehnik/strojna tehnica. V času šolanja osvojijo teoretična in praktična znanja za delo v obrti in industrijskih dejavnostih. Strojni tehnik se lahko zaposli na področjih, na katerih je potrebno znanje računalniške tehnike in oblikovanja pisne dokumentacije z računalnikom ter poznavanje delovanja različnih sistemov, pri svojem delu pa uporablja različne stroje in orodja ter naprave.

Po zaključenem 4. letniku programa in opravljeni poklicni maturi se dijak lahko vpiše tudi v enoletni maturitetni tečaj, ki se konča s splošno maturo.

Več o poklicni in splošni maturi lahko preberete v zavihku Dijaki/Poklicna matura oz. Dijaki/Splošna matura.

Predmetnik

1. letnik

2. – 4. letnik

Računalniško podprte tehnologije (video)