Tekmovanje Slovenščina ima dolg jezik, Književnost na filmu 8

Letos smo prvič izpeljali šolsko tekmovanje iz znanja slovenščine za tekmovalno kategorijo 1. in 2. letnik gimnazije, ki je potekalo od 6. do 11. februarja 2020.  Tekmovalne skupine so pripravile kratek film po literarni predlogi ter pisno predstavitev, v kateri so morali predvsem predstaviti prenos literarne predloge na film.

Šolska tekmovalna komisija je štiri prispele kratke filme z ustrezno dokumentacijo pregledala 11. februarja 2020 in oblikovala opisne ocene.

Najboljše tekmovalne skupine so:

1. Žiga Lindič Murn, Jure Fotivec, Din Dervišević, Tjaša Grabrijan

(naslov filma: Dramilo)

1. Maša Lovšin, Živa Šilc, Lan Lesar, Jaka Đekić

(naslov filma: Zadovolni Krajnc)

1. Ajda Mihelič, Katja Levstek, Špela Ferlin, Gaja Radivojevič

(naslov filma: Dramilo)

Najboljše skupine prejmejo bronasto priznanje, 1. in 2. skupina pa sta se uvrstili na regijsko tekmovanje, ki bo potekalo od 2. do 6. marca 2020.

Vse filme si boste lahko ogledali po razglasitvi rezultatov državnega tekmovanja 6. aprila 2020.

Čestitamo!

Vanja Novak, predsednica tekmovalne skupine